info@kesifyayinlari.com

+90(312) 342 42 06


İleri Düzey Okuduğunu Anlama

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Satın Al

İleri düzey okuduğunu anlama kitabı ile üç temel amaca ulaşmak hedeflenmiştir: Kısa metinler ile okuma becerilerinin geliştirilmesi ve okuma hızının artırılması Sorularla okuduğunu anlama becerisinin elde edilmesi Türkçe dersi kazanımlarının, okuma metinleri ve etkinlikler yoluyla gerçekleşmesi Bu kitap, MEB tarafından 2018 yılında değiştirilmiş olan yeni müfredata göre hazırlanmıştır. Programlarda yer alan kazanımların hepsi yine programdaki sırasına göre ele alınmıştır. Her kazanım ve konu ile ilgili okuma metinleri kitaplarda yer almaktadır. Ayrıca bu kazanımların gerçekleşmesine yönelik her okuma parçasına ilişkin açık uçlu sorular hazırlanmıştır. Ayrıca PISA ve ÖSYM’nin yeni tarz sorularındaki gibi derslerde öğrenilenlerin kullanılmasına ve nedenini sorgulatmaya yönelik sorulara yer veren bu kitap ile eleştirel okuma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamaya çalışılmıştır. Okuyan, okuduğunu anlayan, anladığını yorumlayan ve yazan, yazdığını anlatan nesillerin yetiştirilmesine katkı getirmesi dileğiyle…

Matematik Okumaları

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Satın Al

4. Sınıf Matematik Okumaları kitabı ile üç temel amaca ulaşmak hedeflenmiştir: Kısa metinler ile okuma becerilerinin geliştirilmesi ve okuma hızının artırılması Sorularla okuduğunu anlama becerisinin elde edilmesi Matematik dersi kazanımlarının, okuma metinleri ve etkinlikler yoluyla gerçekleşmesi Bu kitap, MEB tarafından 2018 yılında değiştirilmiş olan yeni müfredata göre hazırlanmıştır. Programlarda yer alan kazanımların hepsi yine programdaki sırasına göre ele alınmıştır. Her kazanım ve konu ile ilgili okuma metinleri kitaplarda yer almaktadır. Ayrıca bu kazanımların gerçekleşmesine yönelik her okuma parçasına ilişkin açık uçlu sorular hazırlanmıştır. Ayrıca PISA ve ÖSYM’nin yeni tarz sorularındaki gibi derslerde öğrenilenlerin kullanılmasına ve nedenini sorgulatmaya yönelik sorulara yer veren bu kitap ile eleştirel okuma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamaya çalışılmıştır.

Fen Okumaları

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Satın Al

4. Sınıf Fen Okumaları kitabı ile üç temel amaca ulaşmak hedeflenmiştir: Kısa metinler ile okuma becerilerinin geliştirilmesi ve okuma hızının artırılması Sorularla okuduğunu anlama becerisinin elde edilmesi Fen bilimleri dersi kazanımlarının, okuma metinleri ve etkinlikler yoluyla gerçekleşmesi Bu kitap, MEB tarafından 2018 yılında değiştirirmiş olan yeni müfredata göre hazırlanmıştır. Programlarda yer alan kazanımların hepsi yine programdaki sırasına göre ele alınmıştır. Her kazanım ve konu ile ilgili okuma metinleri kitaplarda yer almaktadır. Ayrıca bu kazanımların gerçekleşmesine yönelik her okuma parçasına ilişkin açık uçlu sorular hazırlanmıştır. Ayrıca PISA ve ÖSYM’nin yeni tarz sorularındaki gibi derslerde öğrenilenlerin kullanılmasına ve nedenini sorgulatmaya yönelik sorulara yer veren bu kitap ile eleştirel okuma becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlamaya çalışılmıştır. Okuyan, okuduğunu anlayan, anladığını yorumlayan ve yazan, yazdığını anlatan nesillerin yetiştirilmesine katkı getirmesi dileğiyle…

Keşif Soru Kankası Seti

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

4. sınıf Türkçenin bütün konularını etkinlik ve testlerle eğlenerek, keşfederek ve pekiştirerek öğrenilmesini sağlayan "Türkçeyi Keşfediyorum" renkli içeriği ve eğlenceli görselleriyle öğrencilerin keyif alarak çalışmasını amaçlamaktadır. Her üniteye ait konu özetlerinin de bulunduğu "Sosyal Bilgileri Keşfediyorum", 4. sınıfın tüm sosyal bilgiler konularını eğlenceli görsellerle anlatmış etkinlikler ve testlerle pekiştirmeyi amaçlamıştır. Her üniteye ait konu özetlerinin bulunduğu “Matematiği Keşfediyorum” öğrencileri korkutmadan eğlendiren etkinlikleri ve konuları pekiştiren testleriyle matematiği keyifli hale getirerek öğretmeyi sağlamaktadır Her üniteye ait konu özetlerinin bulunduğu “Fen Bilimlerini Keşfediyorum” öğrencileri korkutmadan eğlendiren etkinlikleri ve konuları pekiştiren testleriyle fen bilimlerini keyifli hale getirerek öğretmeyi sağlamaktadır.

Keşif Soru Kankası- Ingilizce

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Aynı kitapta öğrencinin hem etkinlik hem yaprak test hem de soru bankası düzeyinde soruları çözmesini sağlayan bir üründür. Önce her konu ile ilgili öğrencinin eğlenerek öğrenmesini sağlayan ‘‘Etkinlikle Öğreniyorum’’ sayfası, daha sonra konuyu kavramaya yönelik orta düzey güçlükteki sorulardan oluşan ‘‘Keşfediyorum Testi’’, en sonda ise ileri düzey zorluktaki sorulardan oluşan ‘‘Zoru Başarıyorum Testi’’ yer almaktadır.

Soru Havuzu-Tüm Dersler

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Türkçe, Matematik,Sosyal Bilgiler ve Fen Bilimleri derslerine ait tüm konuların testlerinin bulunduğu yaprak testlerde öğrencilerin öğrendiği tüm konuları kolayca pekiştirmeleri amaçlanmıştır.

Keşif Defterim Türkçe

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Her üniteye ait testlerin bulunduğu "Türkçe Keşif Defterim", 4. sınıf Türkçe’nin tüm konularını testlerle pekiştirmeyi amaçlamıştır.

Keşif Defterim - Sosyal Bilgiler

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Her üniteye ait testlerin bulunduğu "Matematik Keşif Defterim", 4. sınıf Matematiğin tüm konularını testlerle pekiştirmeyi amaçlamıştır.

Keşif Defterim - Matematik

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Her üniteye ait testlerin bulunduğu "Matematik Keşif Defterim", 4. sınıf Matematiğin tüm konularını testlerle pekiştirmeyi amaçlamıştır.

Keşif Defterim - Fen Bilimleri

2018-2019 öğretim yılı için oluşturulmuştur.

Her üniteye ait testlerin bulunduğu "Fen Bilimleri Keşif Defterim", 4. sınıf Fen Bilimleri’nin tüm konularını testlerle pekiştirmeyi amaçlamıştır.

Yukarı ↑