info@kesifyayinlari.com

+90(312) 342 42 06

Slide background
Slide background

Keşif Yayınları

Keşif Yayınları, “öğrencilerin içindeki keşfetme merakı ve öğrenme isteği”ni ortaya çıkarmayı temel prensip olarak benimsemiştir. Öğrencinin öğrenme sürecine etkin katılımını keşif yapması ile ancak doğru anlayabileceği görüşünü benimseyen bir anlayışla Anasınıfın! dan İlköğretim sonuna kadar yayın hazırlamaktadır. Keşif Yayınları, hazırladığı üç bölümle öğrencinin en etkin şekilde derslerini öğrenmesini, akıl yürüterek yeni kural ve bilgiler keşfetmesini, keşfettiği kural ve bilgilerle konuları pekiştirmesini sağlamaktadır. Böylelikle öğrencilerin bilişsel gelişimine katkıda bulunmak amaçlanmıştır. Öğrencinin merak güdüsünü uyandırması ve güdülenmişlik düzeyini cevapları buluncaya kadar sürdürebilmesi, öğrencileri bağımsız olarak problem çözmeye yönlendirmesi Keşif Yayınları’nın başlıca üstünlükleridir. Başarıya ulaşmanıza katkı sağlamak için Keşif Yayınları hizmetinize sunulmuştur…

Devamı için Tıklayınız.

Anasınıfı Eğitim

2018-2019 öğretim yılından itibaren Türkçe programı kapsamında ilk okuma yazma süreci değiştirilmiştir.

Anasınıfı eğitim süresince çocuklar ilköğretime hazırlanırken, paylaşmayı, dayanışmayı, sosyalleşmeyi ve birlikte çalışmayı öğrenirler. Anasınıfı eğitimin amacı çocuklarda öğrenmeye ilgi uyandırmak ve çocuğun varolan yeteneklerini görünür kılmaktır. Bu dönem, araştırmacılar için çocuğun yüksek öğrenme potansiyeline sahip olduğu bir dönem olarak görülmektedir.

Uygun fiziksel ve sosyal çevre koşullarında ve sağlıklı etkileşim ortamında yetişen çocuklar, daha hızlı ve başarılı bir gelişim gösterirler. Eğitimin ilk basamağını oluşturan Anasınıfı eğitim gömleğin ilk düğmesidir ve bunun doğru iliklenmesi gerekir.

Yeni programdaki bu ses gruplarının her birine ilişkin birer hikaye kitabı ve tüm ses gruplarını bir arada kullanmayı sağlayan iki hikaye kitabı ile birlikte toplam 8 hikaye kitabı yayınevimiz tarafından uzmanlarımız ve akademisyenlerimizle birlikte hazırlanmıştır.

Devamı için Tıklayınız.

Mucitle Okuyorum. 1. Sınıf Seti

2018-2019 öğretim yılından itibaren Türkçe programı kapsamında ilk okuma yazma süreci değiştirilmiştir. Programda yapılan açıklamayı ve temel amacı benimsemiş olan KEŞİF YAYINLARI, çocuklara sadece okuma yazmayı değil okuma ve yazma becerilerinin yanında zihinsel becerileri geliştirmeyi MUCİT İLE OKUYORUM seti ile gerçekleştirmeyi hedeflemiştir. Bu doğrultuda programda yapılan değişikliklere uygun olarak 5 farklı ses grubu kitabı hazırlamıştır. Yeni programa uygun olarak hazırladığımız bu ses grupları kitaplarımız şunlardır:

Yeni programdaki bu ses gruplarının her birine ilişkin birer hikaye kitabı ve tüm ses gruplarını bir arada kullanmayı sağlayan iki hikaye kitabı ile birlikte toplam 8 hikaye kitabının tamamı 1. sınıf hayat bilgisi programındaki kazanımları gerçekleştirmeye yönelik hazırlanmış olup, yayınevimiz tarafından uzmanlarımız ve akademisyenlerimizle birlikte hazırlanmıştır.

Devamı için Tıklayınız.

Deyimlerle Okuduğunu Anlama Seti

Deyimlerin geçtiği metinlere ilişkin boşluk doldurma, eşleştirme ve çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir üründür. Her bir kitapta 40 metin yer almakta ve her metinde öğrencilerin öğrenmekte zorlandığı deyimlerin öğrenilmesi amaçlanmaktadır.

Yukarı ↑